Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Regulamin i Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie NetYou z siedzibą w Koluszkach, ul. Wojska Polskiego 11A.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Strona w Google a SSL

HTTPS zapewnia autentyczność źródła pochodzenia strony www.
Posiadanie certyfikatu SSL powinno być standardem w czasach, w których zakupy w internecie są już praktycznie normą, a wiele stron umożliwia pozostawienie danych osobowych.
Certyfikat SSL powinna mieć każda strona www, która daje możliwość wysyłania danych osobowych np poprzez formularz kontaktowy, lub na której dokonuje się płatności.
Tylko witryna wyposażona w protokół HTTPS daje gwarancję, że jego dane są bezpieczne i chronione przed przechwyceniem czy ryzykiem ich zmienienia.

Braku certyfikatu SSL nie da się ukryć. O braku certyfikatu SSL ostrzega przeglądarka Google Chrome, oznaczając je jako „niebezpieczne”.

Od października 2017 roku będą się pojawiać ostrzeżenia w dwóch nowych przypadkach, gdy:

  1. użytkownik zacznie wpisywać dane do dowolnego formularza na stronie
  2. strona będzie wyświetlana w trybie incognito

Komunikaty te mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych Klientów i podważyć zaufanie do firmy.
Jedynym sposobem, by się przed tym ustrzec jest zabezpieczenie strony certyfikatem SSL.
Według danych z 3 maja 2017 według raportu opublikowanego na stronie Komputer Świat, Google Chrome jest liderem na rynku przeglądarek, którego globalny udział wynosi prawie 54%.

Nie czekaj do października i skorzystaj z promocji na certyfikaty SSL i zleć instalację certyfikatu SSL na Twojej stronie www.

Każdy może sprawdzić, czy witryna jest zabezpieczona.
Wystarczy sprawdzić adres strony www czy sklepu internetowego.
Jeżeli nie zaczyna się od "https://”, a z boku paska adresowego nie pojawia się zielona kłódka, to wiadomo, że witryna nie korzysta z bezpiecznego połączenia SSL.

Czas na nową stronę www?