Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Regulamin i Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie NetYou z siedzibą w Koluszkach, ul. Wojska Polskiego 11A.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Co wpływa na pogorszenie pozycji w Google?

Niektóre z niżej podanych mogą spowodować nie tylko pogorszenie pozycji strony wśród wyników wyszukiwania ale nawet zniknięcie strony z indeksu Google.

 1. Upychanie słów kluczowychy. Przesycenie słowami kluczowymi (keyword stuffing) może spowodować nałożenie filtrów na stronę.
 2. Nadmiar linków wychodzących. Strony, które mają zbyt wiele odnośników staja się nieczytelne, a linki odwracają uwagę od jej treści.
 3. Nienaturalne treści. Google zwalcza treści tworzone tylko i wyłącznie z myślą o jak najwyższej pozycji.
 4. Powielanie treści z innych stron (duplicate content). Identyczna treść na różnych stronach www (nawet nieznacznie zmodyfikowana) negatywnie wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce. To samo dotyczy "stawiania" tej samej strony pod różnymi adresami. Problem duplicate content powstaje również jeśli istnieje możliwość wczytania strony pod różnymi adresami np: http://www.netyou.pl/ lub http://netyou.pl/
 5. Właściciel domeny (WHOIS) ukarany. Jeśli Google zidentyfikuje konkretną osobę jako spamera to będą badać wszystkie strony należące do tej osoby.
 6. Spam wyszukiwarkowy. To rezultat chęci zaistnienia w wynikach wyszukiwania za wszelką cenę. Sieć jest tak skonstruowana, że w wielu miejscach można umieścić linki do swojej strony, np.
  • rejestrując stronę w różnych katalogach branżowych
  • zostawiając linki w komentarzach na blogu
  • zakładając konta i dodając posty na forach dyskusyjnych

  Taka praca jest zwykle bardzo żmudna, dlatego wykonują ją zwykle specjalnie przygotowane programy, które generują treść, odwiedzają często przypadkowe witryny i pozostawiają na nich linki zwrotne, otoczone treścią ze słowami kluczowymi.
  Jeśli spamujesz, zostaniesz potraktowany jak spamer (za karę spadniesz w wynikach wyszukiwania na wiele miesięcy).

 7. Google bomb. Technika zasypywania wyszukiwarki linkami w ten sposób, aby dana strona www znalazła się jak najwyższej wśród wyszukiwań nie związanych bezpośrednio z jej zawartością. Czasami jest możliwy do przeprowadzenia i uzyskania zamierzonego efektu.
  Np swego czasu na słowo „kretyn” pierwszym wynikiem była strona pewnego polityka, ale są to przypadki sporadyczne.
  Google bomb to najczęściej zabieg przeprowadzany przez internautów jako złośliwy żart w przeciwieństwie do spamu, który jest umieszczany w celach komercyjnych.
  Z reguły efekt wszystkich nieuczciwych technik pozycjonowania takich jak np. cloaking lub upychanie słów kluczowych, jeśli czasem nawet skuteczny doraźnie, na dłuższą metę nigdy się nie opłaca, bo efekt nigdy nie jest długotrwały.

Ciąg dalszy wkrótce...

Czas na nową stronę www?