Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Regulamin i Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie NetYou z siedzibą w Żakowicach, ul. Wiśniowa 2.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Jak edytować szablony stron internetowych www typu Easy Flash?

Zobacz szablony typu Easy Flash tutaj...

Szablony stron www Easy Flash posiadają wszystkie zalety i właściwości standardowych stron www Flash z jedną "małą" różnicą - treścią tych stron można zarządzać z poziomu zwykłego notatnika (edycja pliku tekstowego teks.txt lub teks.html).

TAK. Dzięki zmianie treści pliku tekstowego można zamieniać tekst oraz zdjęcia na stronie Flash za pomocą zwykłego edytora tekstu. Dlatego, że jest to takie łatwe nazwaliśmy te szablony Easy Flash. Oczywiście również w przypadku szablonów Easy Flash do każdego projektu załączone są pliki źródłowe.

EDYCJA PLIKU text.html

1. Zmiana treści w szablonach typu Easy Flash, Flash GalleryAdmin, Flash VideoAdmin i Flash PhotoVideoAdmin

Otwórz plik o nazwie text.html. Można to zrobić przez dowolny edytor tekstu, taki jak systemowy "Notepad". Po edycji zapisz plik i prześlij go na serwer podmieniając poprzedni.

Zobacz plik text.txt dla szablonu 300111034

2. Zmiana zdjęć w szablonie Easy Flash

Podobnie postępujemy w przypadku wpisów dotyczących zdjęć. W pliku text.html znajdziemy np:

about_img1=images/foto1.jpg

about_img2=images/foto2.jpg

about_img3=images/foto3.jpg

Dzięki temu możemy zdjęcia zamieniać, wymieniać, podmieniać, zmieniać kolejność na stronie itd. Należy pamiętać o podaniu prawidłowej ścieżki do zdjęcia oraz o wymiarach nowego zdjęcia.

Po edycji zapisz plik (zapisz jako) text.html i prześlij go na serwer podmieniając poprzedni.

WAŻNE! nie należy zmieniać znaczników html w pliku text.html. Nie dodawaj żadnych dodatkowych spacji w treści pliku! Wystarczy zmienić tylko zaznaczony tekst widoczny na zdjęciu poniżej.

3. Konfiguracja formularza kontaktowego e-mail

Aby formularz wysyłał wiadomości wprost ze strony trzeba będzie wykonać tylko jedno proste zadanie. Właściwie e-mail działa, tylko należy wskazać mu swój adres e-mail. Na ten adres e-mail będziesz otrzymywać korespondencję wysyłaną z Twojej strony www od Twoich klientów.

Znajdź plik o nazwie mail.php. Otwórz plik w dowolnym edytorze tekstu np.w notatniku i znaleźć $ ToEmail = mail@yourmail.com. Wystarczy zmienić adres mail@yourmail.com i to wszystko. Nie zapomnij zapisać pliku i przesłać go na serwer. Teraz możesz uruchomić formularz e-mail.

Jak przystosować szablon Easy Flash do polskiej czcionki?

Nasze szablony stron www Easy Flash są uniwersalne, lecz nie można przystosować ich jednocześnie do wszystkich grup językowych. Z tego powodu domyślnym językiem w jakim zostały zaprojektowane jest język angielski, ale to nie jest żaden problem.

W celu osadzenia polskich znaków (i/lub zmiany czcionki na stronie) konieczne może być użycie programu Adobe Flash.

1. Uruchom program Adobe Flash

Otwórz Bibliotekę (Library) i znajdź klip filmowy (Movie Clip) pola tekstowego, które chcesz zmienić. Kliknij dwukrotnie na jego temat.

 

Easy_Flash1

2. Wybierz pole tekstowe

Easy_Flash2

3. Wybierz czcionkę

Upewnij się, czy wybrana czcionka posiada polskie znaki. Najlepsze będą czcionki uniwersalne: Arial, Tahoma, Verdana, Times New Roman, Trebuchet MS. Upewnij się, że czcionka zainstalowana jest w systemie.

Easy_Flash3

4. Osadź w szablonie polskie znaki

W otwartym oknie wybierz grupy języków oraz symbole, które chcesz umieścić na stronie.

Easy_Flash4

Easy_Flash5

Teraz Twój szablon jest już gotowy do dostosowania. Powodzenia